Twee nieuwe leden van de Raad van Commissarissen
De Raad van Commissarissen (RvC) kijkt of het bestuur goed werkt en geeft de directie van Sint Joseph advies. De RvC van Sint Joseph bestaat uit vijf personen. Op de foto staan ze van links naar rechts: Marjan Weekhout, Arlette van der Berg, Dick Janssen, Jolanda Waaijer en Marinus Zandvoort.
Afgelopen tijd zijn Marinus Zandvoort en Dick Janssen als nieuwe leden benoemd. Marinus is gespecialiseerd in financiën en ICT en de kennis van Dick ligt op het gebied van vastgoed en innovatie. Wij vroegen hen waarom zij commissaris bij Sint Joseph zijn geworden en wat ze de komende jaren willen bereiken, samen met de andere RvC-leden.
Waarom ben je commissaris geworden?
Marinus: Ik ben al langere tijd actief als lid van een Raad van Toezicht bij een grote onderwijsinstelling en een organisatie voor de jeugdzorg. Ik doe dat met veel plezier. Het geeft me de mogelijkheid om vanuit mijn eigen vakgebied betrokken te zijn bij belangrijke maatschappelijke vraagstukken. Je kunt invloed uitoefenen op belangrijke strategische beslissingen en op die manier een steentje bijdragen aan de maatschappelijke opdracht die organisaties hebben.
Dick: Ik ben commissaris geworden omdat ik geloof dat een goede en betaalbare woning de basis is voor een stabiel en gezond leven. Als toezichthouder wil ik helpen bij het maken van de juiste keuzes voor de toekomst van de woningcorporatie. De belangen van huurders – nu en later – staan voor mij centraal, samen met financiële stabiliteit en een duurzame aanpak. Toezicht houden betekent niet alleen controleren, maar vooral kritisch meedenken en samen met het bestuur en de huurdersorganisatie zoeken naar oplossingen. De woningmarkt staat voor grote uitdagingen, en er wordt veel van ons gevraagd. Daarom voel ik de verantwoordelijkheid om bij te dragen aan een goede balans tussen maatschappelijke taken, toegankelijkheid, betaalbaarheid en een sterke organisatie.
Waarom speciaal bij Sint Joseph?
Marinus: In eerste instantie ben ik niet speciaal commissaris geworden bij Sint Joseph. In het afgelopen jaar ben ik werkzaam geweest als interim financieel manager bij een grote woningcorporatie in Groningen en Drenthe. Hierdoor leerde ik de corporatiesector beter kennen. De wereld van de woningcorporaties is een hele interessante en uitdagende. Via via vernam ik dat Sint Joseph een commissaris zocht met een financiële achtergrond. Ik heb me vervolgens verdiept in Sint Joseph en heb toen besloten te reageren op deze vacature. Sint Joseph leerde ik zo kennen als een enorme betrokken organisatie die oog en oor heeft voor wat er leeft.
Dick: Ik ken Sint Joseph vanuit mijn eerdere rol als toezichthouder bij De Woonplaats en heb de ontwikkelingen in Almelo gevolgd. Wat mij aanspreekt, is dat Sint Joseph een betrokken woningcorporatie is met een duidelijke focus op de regio en op de inhoud. De organisatie staat dichtbij haar huurders en werkt aan een toekomst waarin wonen toegankelijk, betaalbaar, duurzaam en van goede kwaliteit blijft. Dit vraagt om scherpe keuzes op het gebied van investeringen, samenwerking en langetermijnplanning. Met mijn kennis en ervaring wil ik bijdragen aan een goed bestuur, een helder beeld van de risico’s en een strategisch beleid waarin huurders, volkshuisvesting en de toekomst van de organisatie samenkomen.
Is de keuze voor een woningcorporatie bewust?
Marinus: Ja, dit is zeker een bewuste keuze. De maatschappelijke impact van de woningcorporaties is enorm groot. De corporaties spelen een cruciale rol in het bieden van betaalbare woningen en het verbeteren van leefomstandigheden van veel mensen. Dit maakt de rol als commissaris bij een woningcorporatie waardevol en uitdagend.
Dick: Ja, zeker. Woningcorporaties spelen een belangrijke rol in de samenleving. Ze moeten rekening houden met veranderende regels, duurzaamheid en financiële uitdagingen. Als toezichthouder is het mijn taak om hier kritisch over mee te denken en te zorgen dat Sint Joseph de juiste keuzes maakt. Toegankelijkheid, betaalbaarheid, duurzaamheid en leefbaarheid horen bij elkaar. Ze vragen om een slimme aanpak waarbij de organisatie financieel gezond blijft. Met mijn kennis van vastgoed, innovatie en volkshuisvesting wil ik helpen om toekomstbestendige beslissingen te nemen en Sint Joseph verder te versterken.
Wat hoop je de komende jaren te bereiken.
Marinus: Ik hoop dat we als Sint Joseph de komende jaren kunnen bijdragen aan het vergroten van het aanbod van betaalbare woningen, het verbeteren van de leefbaarheid in Almelo en aan het verduurzamen van woningen.
Dick: De komende jaren wil ik bijdragen aan een stabiele en toekomstgerichte koers voor Sint Joseph. Dit betekent dat de corporatie financieel gezond blijft en blijft investeren. Daarnaast wil ik helpen om de samenwerking tussen het bestuur, huurdersorganisaties en andere woningcorporaties voort te zetten en, waar nodig, te versterken. Door onafhankelijk en kritisch toezicht te houden, wil ik ervoor zorgen dat Sint Joseph haar maatschappelijke taak met impact blijft uitvoeren. Zo kunnen ook toekomstige generaties in Almelo rekenen op een goede en betaalbare woning.